شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
اخطار های زیر رخ داد:
Warning [2] Illegal string offset 'birthday' - Line: 105 - File: inc/plugins/imagebirthday.php PHP 5.4.42 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/imagebirthday.php 105 errorHandler->error
[PHP]   imagebirthday_profile
/inc/class_plugins.php 101 call_user_func_array
/showthread.php 354 pluginSystem->run_hooks
Warning [2] Illegal string offset 'birthday' - Line: 105 - File: inc/plugins/imagebirthday.php PHP 5.4.42 (Linux)
File Line Function
/inc/plugins/imagebirthday.php 105 errorHandler->error
[PHP]   imagebirthday_profile
/inc/class_plugins.php 101 call_user_func_array
/showthread.php 1193 pluginSystem->run_hooks
درود کاربر مهمان
مهمان گرامی به انجمن ملی ایرانیان خوش آمدید . لطفا برای استفاده از امکانات انجمن عضو شوید و اگر قبلا عضو سایت شده اید وارد شوید .
برای دریافت کلمه عبور جدید لطفا آدرس ایمیل زمان عضویت خود را در کادر زیر وارد کنید

ارسال پاسخ 
امیر نظام گروسی
ارسال: #1
07-15-2011, 03:59 PM
[تصویر: 1021.jpg]


تاریخ تولد : 1236 شمسي

تاریخ درگذشت : 1317 شمسي

توضيحات - آرامگاه :كرمان

بیوگرافی و زندگینامه


امير نظام ـحسن علي خان گريسي در سال 1236 در شهر بيجار به دنيا آمد . امير نظام در اوايل سلطنت ناصر الدين شاه به اتفاق سلطان مرا د ميرزا حسام السلطنه به دفع فتنه حسن خان سالار مامور گشته و بعد از فراغت از آن با در جه سر تيپي مامور تسخير هرات گشت وسپس با دو فوج گروسي محافظت قلعه هرات را به عهده گرفت .وي بعد از مصالحه في مابين ايران و انگليس به بغداد رفت و بعد به تهران بازگشت و محافظت نظاميه داراالخلافه را عهده دار شد . وزير مختاري دربار دولتين فرانسه و انگليس به وي سپرده شد و از راه استانبول عازم پاريس و لندن گرديد و پس از هفت سال و انجام تحصيلات زبا ن فرانسه به تهران مراجعت کرد . او يك سال در تهران بود و پس از آن مامور سفارت استانبول شد .وي به تهران مراجعت كرد و به وزارت فوايد عامه منصوب شد .امير نظام درمسافرت اول ناصرالدين شاه به فرنگ التزام ركاب بود و پس از ان ماموريت هاي ديگري به عهده وي قرار گرفت كه شايستگي خود را در آنها نشان داد . در اواخر صفر 1309 به تهران احضار و به حكمراني ايالتي سمت پيشكاري مملكت آذر بايجان به خدمت محمد علي ميرزا وليعهد به آذربايجان رفت. اميرنظام در سال 1317در شهر كرمان بدرود حيات گفت.
والدين و انساب : امير نظام ـحسن علي خان گروسي در سال 1236 در شهر بيجار به دنيا آمد . وي يكي از امرا و حكام بزرگ عهد قاجار است كه پدر در پدر رياست ايل و حكومت ولايت گروس را داشته اند . زمان و علت فوت : امير نظام گروسي پس از انجام ماموريت در آذربايجان در سال1317 در شهر كرمان بدرود حيات گفت و او را در ماهان در بقعه اي كه خود در زمان حيات آماده كرده بود به خاك سپردند . مشاغل و سمتهاي مورد تصدي : امير نظام در سال 1265 و اوايل سلطنت ناصر الدين شاه به اتفاق سلطان مرا د ميرزا حسام السلطنه به دفع فتنه حسن خان سلار مامور گشته و بعد از فراغت از آن با در جه سر تيپي در سال 1272 به اتفاق حسام السلطنه مامور تسخير هرات گشت و سپس با دو فوج گروسي محافظت قلعه هرات را به عهده گرفت . درسال 1273 بعد از مصالحه في مابين ايران و انگليس به بغداد رفت و در سال 1274 با دو فوج گروسي به تهران احضار و محافظت نظاميه داراالخلافه را عهده دار شد . در سال 1275 وزير مختاري دربار دولتين فرانسه و انگليس به وي سپرده شد و از راه استانبول عازم پاريس و لندن گرديد و پس از هفت سال و انجام تحصيلات زبا ن فرانسه درسال 1283به تهران مراجعت كرد . او يك سال در تهران بود و پس از آن مامور سفارت استانبول شد .وي در سال1289 به تهران مراجعت كرد و به وزارت فوايد عامه منصوب شد .امير نظام در سال 1291 و در مسافرت اول ناصرالدين شاه به فرنگ التزام ركاب بود و پس از ان ماموريت هاي ديگري به عهده وي قرار گرفت كه شايستگي خود را در آنها نشان داد . در اواخر صفر 1309 به تهران احضار و به حكمراني ايالتي سمت پيشكاري مملكت آذر بايجان به خدمت محمد علي ميرزا وليعهد به آذربايجان رفت. مراکزي که فرد از بانيان آن به شمار مي آيد : امير نظام ـحسن علي خان گروسي در سال 1236 در شهر بيجار به دنيا آمد . امير نظام در اوايل سلطنت ناصر الدين شاه به اتفاق سلطان مرا د ميرزا حسام السلطنه به دفع فتنه حسن خان سالار مامور گشته و بعد از فراغت از آن با در جه سر تيپي مامور تسخير هرات گشت و سپس با دو فوج گروسي محافظت قلعه هرات را به عهده گرفت .وي بعد از مصالحه في مابين ايران و انگليس به بغداد رفت و بعد به تهران بازگشت و محافظت نظاميه داراالخلافه را عهده دار شد . وزير مختاري دربار دولتين فرانسه و انگليس به وي سپرده شد و از راه استانبول عازم پاريس و لندن گرديد و پس از هفت سال و انجام تحصيلات زبا ن فرانسه به تهران مراجعت كرد . او يك سال در تهران بود و پس از آن مامور سفارت استانبول شد .وي به تهران مراجعت كرد و به وزارت فوايد عامه منصوب شد .امير نظام درمسافرت اول ناصرالدين شاه به فرنگ التزام ركاب بود و پس از ان ماموريت هاي ديگري به عهده وي قرار گرفت كه شايستگي خود را در آنها نشان داد . در اواخر صفر 1309 به تهران احضار و به حكمراني ايالتي سمت پيشكاري مملكت آذر بايجان به خدمت محمد علي ميرزا وليعهد به آذربايجان رفت. اميرنظام در سال 1317در شهر كرمان بدرود حيات گفت.
چگونگي عرضه آثار : اميرنظام علاوه بر مديريت و انديشه هاي خردمندانه ،در سبك انشاءو شيوه خط مهارت داشت . خط شكسته وي در عين ملاحت يكي از استوار ترين خطوط تحرير است درحالي كه شكسته است رعايت اصول نستعليق هم درآن رعايت شده است و از آ ن همه درهمي و پيچيدگي كه دامن گير اين خط شده نجات پيدا كرد .

تاریخ ایران را خوب یا بد نیاکان ما ساختند ، بی اندیشیم ما چگونه تاریخ را برای آینده گان می سازیم .

انسانهای بزرگ هرگز نمی میرند چون نسل ها با تفکراتشان زندگی می کنند .
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 
« قدیمی تر | جدید تر »
حالت موضوعی | حالت خطی
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


پرش به انجمن:


▲ بازگشت به بالاتماس با ماایران هخا دوستداران ایرانبازگشت به محتوا آرشیوپیوند سایتی RSS